O závodě

V roce 1975 se v Sedlčanech uskutečnil památný motokrosový závod Pohár národů, tehdejší forma Mistrovství světa družstev, v němž zlato a titul mistrů světa získalo naše motokrosové družstvo ve složení Antonín Baborovský, Jiří Churavý, Zdeněk Velký a Miroslav Nováček.


Protože v letošním roce uplyne „kulatých“ čtyřicet let od vítězství našich závodníků, chtěli bychom veřejnosti celé ČR připomenout a oživit vzpomínky na slávu našeho motokrosu v době, kdy čeští závodníci patřili k absolutní světové špičce v této disciplíně. Rovněž tak stopa Sedlčanské kotliny je pevně otisknuta v povědomí motoristických fanoušků na celém světě a námi připravovaná akce – závod veteránů na oslavu zatím jediného světového titulu v této disciplíně   jistě přispěje ke zviditelnění a propagaci motokrosu  daleko přesahující hranice nejen Sedlčan, ale i celé České republiky.

Z důvodu významného čtyřicetiletého výročí se rozhodlo naše sedlčanské občanské  sdružení Autoklub RAC Sedlčany ve spolupráci s dalším místním sdružením Veterán klub Sedlčany uspořádat tuto oslavnou sportovně společenskou akci.

Připravovanou akci jsme  nazvali  SETKÁNÍ MISTRŮ SVĚTA 2015 (déle jen S.M.S). Termín pořádání této akce byl námi stanoven na 19. – 20. 9. 2015, aby se i datum uspořádání co možná nejvíce přiblížilo datu tehdejšímu (14. 9. 1975) Pozvání se připravuje pro co největší komunitu jezdců, kteří se tehdejšího závodu aktivně účastnili. Účast z České republiky dosud potvrdili A. Baborovský, který se aktivně podílí na přípravách závodu, Zdeněk Velký, který pojede závod S.M.S. jako aktivní závodník, Jiří Churavý a Miroslav Nováček. Tedy celá kompletní reprezentační čtyřka, která zlato pro tehdejší ČSSR získala. Dále jsme již oslovili a naše pozvání přijali osobnosti z českého motokrosu: Jaroslav Falta, Míla Souček kteří provedou slavnostní otevření trati, Miloslav Halm, Karel Pilař, Miroslav Lisý,  Zdeněk Polánka, Petr Dobrý, Karel Konečný, Josef Hřebeček, Ervín Krajčovič nejst., syn již nežijícího závodníka Otakara Tomana Radek a další. Mezi pozvanými jsou i motorističtí závodníci jiných disciplín, jako: Martin Macík, účastník rally Paříž – Dakar, Petr Pilát, jezdec FMX motokrosu, Josef Císař, Jiří Pošík, Josef Fojtík, František Mrázek – jezdci endura, Mistři světa v Trofy soutěži a další.

Ze zahraničí jednáme  a máme předběžně přislíbenou účast takových hvězd jako  Harryho Evertse, Heikki  Mikkolu, Jacka van Velthovena a dalších.

logo barevné